PAYLAŞ

SHAWN 22 EYLÜL tarihinde dördüncü evre akciğer kanseri teşhisi konulmasına rağmen verdiği savaş süresince ne moralini düşürdü ne de enerjisini. Daha önce ne sigara ne de başka madde kullanmıştı, içkiyi ağzına bile sürmezdi; hal böyle olunca teşhise hepimiz şaşırmıştık. Shawn hayatının çoğunu temiz beslenerek, salonda antrenman yaparak geçirmiş, nice insanı daha sağlıklı ve daha it bir hayat sürmeye teşvik etmiş bir insandı.

Bir itness gönüllüsü, yazar, editör ve sonrasında Muscle & Fitness, Muscle & Fitness Hers ve FLEX gibi dergilerin Yazı İşleri Müdürü ve Baş Editörü olarak Shawn, itness dünyasının en yetkili isimlerinden biri olmuştu. Çocukluğu New York, Long Island’da geçen Shawn’ın vücut geliştirmeye olan tutkusu 1977 yılında çıkan Pumping Iron ilmiyle başladı. 13 yaşındayken Arnold’ınki gibi bir vücuda sahip olmak için bulduğu her egzersiz kitabını hatmediyor, haftada beş gün spor salonunda ağırlık kaldırıyordu. Bunların bir getirisi olarak hayran olduğu Arnold’la yakın bir arkadaşlık da kurmuştu.

“Shawn Perine, Muscle & Fitness dergisinin donanımlı editörü olarak itness dünyasının en nüfuzlu elçilerinden biri olmasının yanında benim de en yakın ve güvendiğim dostlarımdan biriydi” diye tweet attı Arnold Schwarzenegger. “Kalbim acıyor, bütün dünya için büyük bir kayıp bu. Ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum.” Shawn bu işin başlarındayken vücudunun sahneye göre olmadığını fark edip vücut geliştirme dünyası üzerine yazılar yazmayı seçmiş ve 2000’lerin başında serbest yazar olarak FLEX dergisine yazılar göndermeye başlamıştı. Yazıları beğenilen Shawn, daha sonra Kaliforniya’da FLEX’in tam zamanlı kıdemli yazarı olmayı başardı.

2011 yılında Los Angeles’tan New York’a geri taşınan Shawn hayallerindeki işe, yani M&F Yazı İşleri Müdürlüğü’ne teri oldu. Misyonu “Joe Weider’in yaktığı meşaleyi taşımak” olan Shawn, “itness ve sağlığın kutsal kitabını dünyaya tebliğ etme” görevinde American Media Inc. (AMI) CEO’su David Pecker ile yan yana çalışmaya başladı. “AMI olarak Weider Yayınları’nı satın aldığımızdan beri geçen 15 yıl boyunca Shawn kadar iyi bir gaze- teciyle çalışmadım” demişti Pecker. “Sağlık, antrenman, beslenme ve vücut geliştirme sporu hakkında sahip olduğu engin bilgi dağarcığının bir emsali daha yoktu. Meslektaşımdı, arkadaşımdı, onu tanıyan herkese ilham veren bir adamdı. Fitness dünyası onu çok özleyecek. Onu çok özleyeceğim.” Salon dışında ise Shawn hayvanlara, çevreye, paleontolojiye ve mimariye tutkusu ama en çok da sahip olduğu o koca yüreği ile tanınmıştı. Fitness camiası çok kıymetli bir üyesini kaybetmiş olabilir ama AMI ailesi olarak bizler çok sevdiğimiz vefalı bir arkadaşımızı kaybettik. Mekânı Cennet olsun. American Media olarak Shawn Perine’in anısına yakın gelecekte Amerikan Kanser Derneği’ne yapacağımız yardım ve bağışlar hakkında bilgi veriyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here