PAYLAŞ

Bench’te sağlam olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Buradaki meydan okuma ile kendinizi sınadıktan sonra egonuzu biraz törpülemeye hazır olun.

TANIMI

Diesel Strength and Conditioning sahibi Jim Smith tarafından hazırlanan ve üst vücut kuvvetinizle dayanıklılığınızı sınayan zor mu zor bir bench press sınaması.strength and endurance.

İŞLEYİŞİ

Smith: “Beş dakika içerisinde vücut ağırlığınızı olabildiğince çok tekrarda kaldırıyorsunuz. İhtiyacını hissettiğiniz her an ağırlığı düşürebilirsiniz. Tek tavsiyem şu: Her seti bir veya iki tekrar eksik yapın, yoksa tükenirsiniz.”

 

ZAMANI

Smith: “Haftada iki kez bench press yapıyorsanız, o zaman buradaki meydan okumayı yaptığınız bench press’lerin birinin yerine uygulayın. Haftada bir kez yapıyorsanız, o zaman tek seansınız bu olsun. Yapma sıklığınız da her dört ile sekiz haftada bir olsun.”

YAPILIŞI

Buna girişmeden önce Smith omuzlarınızı hacimli çalışmayla ısıtmanızı ve kanat, triceps, sırt, göğüs ve omuz kaslarınıza yuvarlama köpüğü uygulamanızı tavsiye ediyor. Ayrıca şınav ve boş barla bench press gibi hareketlerle hazırlık yapın. Ardından barı vücut ağırlığınızın dengi yükle yükleyin. (Ya da vücut ağırlığınızı yuvarlayın. 93 kiloysanız 92 kilo ağırlık yükleyin mesela.) Süreölçeri beş dakikaya ayarlayıp aralarda minimum mola vererek çıkarabildiğiniz kadar tekrar çıkarın

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here