PAYLAŞ

Her sene oluyor; kış aylarının rehavetine, bir de yılbaşı telaşı ekleniyor ve düzen bozulabiliyor. Bazen fitness programınız suya düşebilir. Fakat düştüğünüz yerden kalkabileceğiniz fikrine kapılmayın. Ne kadar motive olursanız olun, kabul edelim ki çoğumuz bu durumda böyle hissediyoruz. Hemen uzun ve zorlu antrenman programlarına başlamamak çok önemli. Aslında en iyisi, bırakmadan önceki temponuzun sadece yüzde 50’sini hedeflemek. Hatta en iyisi H&F’nin üç adımda geri dönüş planı. İngiltere’nin en başarılı antrenörlerinden biri olan Mac, TV sunucusu Rochelle Humes’un ikinci çocuğundan sonra tekrar fit olmasını sağlayan en önemli faktörlerinden biri. Aynı zamanda Reggie Yates, Marvin Humes, Katie Piper ve Lucy Watson’ın vücutlarının dönüşümünü sağlamış kişi. Yani kendisi, ne yaptığını çok iyi biliyor. Ve 2018 de fit görünmek için sizin sınırlarını zorlamaktan çekinmiyor.

 

Mac “Benim felsefem her egzersizi bir kez denemeniz. Eğer ilk seferinde başarısız olursanız, bu aslında iyi bir şey. Çünkü bu vücudunuzu optimum performansında zorladığınız anlamına geliyor.” Vücudunuzun en iyi haline ulaşmasına yardımcı olmak için H&F, Mac’le bir araya gelip size üç adımlık bir antrenman programı sunuyor. Mac “Her ay performansınızı test etmek için önceki aydan daha zorlu egzersiz programı uygulayacaksınız. Hem alt ve üst vücudunuzu hem de karın bölgenizdeki kasları güçlendireceksiniz. Bunu yaparken de sizin için uygun olup olmadığı konusunda endişelenmeyeceksiniz. Bu programlar herkes için kolaylıkla uygulanabilir. Önceki planlarınız bozulmuş olsa da bunları her yerde her zaman yapmaya başlayabilirsiniz. Spor salonuna bile gitmenize gerek yok. Çünkü çok basit ve etkililer.” Hâlâ bu ayki antrenman programını atlamak için bir bahaneniz kaldı mı? Biz de bahaneniz olmadığını düşünüyoruz. Şimdi üç adımlık planı hayata geçirme zamanı.

TEMEL ADIMLAR Kardiyo: Haftalık rutininize özellikle yokuş yukarı koşmayı ekleyin. Bacaklarınızı güçlendirmek, yağ yakmak ve fitness seviyenizi geliştirmek için harika. Aynı zamanda kardiyo ve direnç egzersizlerini dönüşümlü olarak uygulamanız faydalı olacak. Yoga: Bir fitness programının çok önemli bir parçası, gerilmiş kasları uzatır ve antrenman sonrası yenilenmenizi sağlar. Böylece pazartesi günü egzersizi için enerjinizi toplayabilirsiniz. Beslenme: Lütfen sağlıklı beslenmeyi unutmayın. Egzersizden önce muz tüketin çünkü muzda krampı önleyecek potasyum bulunur. Bir avuç badem (28gr) antrenman sonrası en iyi atıştırmalıktır. Protein açısından zengin olduğundan kaslarınızın iyileşmesine yardımcı olur.

 

PUSH-UP Omuzlarınızı, kollarınızı, sırtınızı ve core bölgenizi güçlendirmek için harika bir üst vücut egzersizidir. yüzünüz aşağıya bakacak şekilde , elleriniz kalça genişliğinde açık, omuzlarınızın hemen yanında avuçlarınızı yere koyun. Kollar dşz pozisyonda Ğadece elleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde kollarınızı dirseklerden bükerek vücudunuzu yere yaklaştırın ve Sonra tekrar kollarınız düz olacak şekilde gövdenizi yukarı doğru itin. Çok zorlanıcağınız egzersizi dizlerinizi yere koyarak yapabilirsiniz.

SIT-UP Karın bölgesini güçlendirir ve sıkılaştırır. Ayaklarınızı Sıkıca yere basarak, dizleriniz bükülü şekilde sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun (A) ve çenenizi göğsünüze uzaklaştırın. Üst gövdenizi göğsünüzden başlayarak dizlerinize kadar yaklaştırın (B). Sonra Sırtınızı yavaşça yere bırakın.

 

 

 

DEVAMI DİĞER YAZILARIMIZDA EKLENECEKTİR! Bizi takip etmeyi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here