PAYLAŞ

Vücut geliştirmede en önemli şey yağ yakımı nasıl olur?

Konu vücut geliştirme olduğunda eğitimin önemli olduğuna inanıyorum. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca bu nedenle mümkün olduğunca sık yeni bir şeyler öğrenmek için uğraştım. Son zamanlarda öğrendiğim en iyi şeylerden biri, elma şırası sirkesini (ACV) sağlığımız ve yağ yakma çabalarımız için daha iyi sonuçlar elde etmek için kullanmanın su götürmez faydaları oldu. Bir yıldan uzun bir süredir ACV’yi sabah ritüelimin bir parçası olarak tüketiyorum. Fark edebildiğim sonuçlar oldukça kuvvetli. Neden sizin de izimden gelmenizi düşündüğümü öğrenme fırsatınız işte şimdi geldi. Elma şırası sirkesi nedir? Elma şırası sirkesi, (meyveyi sıkma ve suyunu çıkarmayla elde edilen) elma şırasının bir yan ürünü.

Bu şekilde geride kalan şey ACV, başka bir adıyla “sirke tortusu”. “Tortu” burada doğal fermantasyon süreciyle mey- dana gelen pektin ve proteini ifade ediyor. Sağlığınız ve aynı zamanda yağ eritme hedefleriniz için son derece faydalı olan şey, bu doğal olarak oluşan bileşenler. ACV uzun yıllardır dünya çapında başarılı bir şekilde çeşitli hastalık ve rahatsızlıkları tedai etmek için kullanılıyor. ASV kullanımıyla ilintili faydaların listesi oldukça uzun. Neden kul- lanmanız gerektiğine dair bir dolu sebep var, bu yüzden konunun özünü anlayabilmeniz için mümkün olduğunca az ve öz bir şekilde aktarmaya çalışacağım. Ham ACV içerisinde bağırsaklarınızın daha fazla doğal sindirim enzimi üretmeye teşvik eden belirli maddeler bulunuyor.

Bu maddeler, yiyecekleri daha az çabayla sindirmenize yardımcı olacak şekilde bağırsak faaliyetlerinizi artıracaktır. Bu da yediğiniz besinleri hazmedebileceğiniz anlamına geliyor, ki bu oldukça önemli bir konu. ACV, antifungal ve antibakteriyel bir ajan olarak görev gördüğü için, gastrointestinal sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Bu işlev, bağırsaklarınızdaki kandida mantarının büyümesini kısıtlama etkisiyle birlikte, sindirim sisteminizi kontrol altında tutmanın doğal bir sistemini kuruyor. Çoğu insan midebağırsak yolunun, hasara neden olan ve düzgün bir şekilde işlenmeyen toksinlerin birikimi yüzünden ne kadar stres altında olduğunun farkında değil. İnsülin hassasiyetini iyileştirmek, uzun dönemde yağ eritmek için zorunlu. Doru dozda tüketildiğinde ACV’nin tam da bunu yaptığı görülmüş. Çalışmalar, ACV’nin karbonhidrat sindirimini yavaşlatmaya ve bunun da kan şekeri idaresini iyileştirerek yağ eritilmesine yardımcı olduğunu ortaya koymuş. ACV, güçlü alkalileştirme özelliği saye – sinde karaciğerinizi detoksifiye edip daha iyi bir sağlık seviyesi korumasına yardımcı oluyor ve bu şekilde dayanıklılığınız üze – rinde fark edilir bir iyileştirmeye yol açıyor.

ACV kullandığım süre boyunca, bu neden le oldukça daha fazla doğal olarak güçlü hale geldim. ACV’yi daha da çekici kılacak bir başka özelliği: Vücut yağına saldırıyor! İçerisindeki pektin, vücudunuzun yağı abzorbe etmekte daha fazla zorlanacağı ve bu şekilde depolama olasılığının azalacağı anlamına geliyor. ACV’de bulunan asetik asit, karaciğer lipidleri ile genel olarak vücut yağı birikimini engellemeye yardımcı oluyor. Bu da nihayetinde daha düşük bir vücut yağı yüzdesine katkıda bulunuyor. ACV, doğal nitrik oksit üretiminizi artıra bilmesi nedeniyle, tüm vücutta genel kan akışını iyileştirerek tansiyonu düşürüyor. LDL kolestrolü seviyenizi indirmesi de kalp sağlığını desteği için oldukça iyi bir tercih olduğunu gösteriyor Daha anlatılacak özellikleri var, ama size aktarmak istediğim temel faydalar bunlar. Her gün ACV kullanmaya başladıktan sonra tüm bu faydaların gerçek olduğunu kendim de doğruladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here